Het Mauritshuis en de Gouden Eeuw
| Datum en tijd | 18 november 2019 van 16.30 - 17.45 uur |
| Locatie | Mauritshuis, Plein 29, Den Haag |
| Doelgroep | PO, VO |
| Activiteit | Rondleiding |
| Thema | |
| Deelnemers | Minimaal 8, maximaal 15 |
| Trainer | Seijo Epema |
| Aanbieder | SCO-Academie |
De inschrijving voor deze activiteit is gesloten.
Doelstellingen
De kennis over de Nederlandse burgerlijke cultuur in de zeventiende eeuw bij de deelnemers vergroten en de deelnemers kritisch te laten kijken naar het afgebeelde.
Inhoud
Het leven van alledag in de Gouden Eeuw.
Een rondleiding door het Mauritshuis en de Nicolaes Maes tentoonstelling zoomt in op een aantal schilderijen die het dagelijkse leven in de zeventiende eeuw tonen. Hoe leefde en werkte men, hoe zag het interieur eruit, wat at en dronk men, hoe was de mode, hoe voedde men de kinderen op. Verder wordt ingegaan op het waarheidsgehalte van wat op de schilderijen te zien is. Zien we een ideaalbeeld of komt het overeen met de werkelijkheid van toen?
Trainer
Seijo Epema is begonnen als docent Engels in het voortgezet onderwijs. Hij is nu werkzaam als vertaler Russisch en docent Russisch voor volwassenen. Na het volgen van een minor Kunstgeschiedenis aan de Universiteit Leiden werd hij vaste rondleider bij het Mauritshuis en geeft hij stadsrondleidingen in Delft, Den Haag en Amsterdam.
Bijzonderheden
De rondleiding wordt door de SCO-Academie betaald. De entree is voor eigen rekening (museumkaart gratis, met CJP-pas € 12,50 en anders € 15,50).
