di 01 november 2022

Regie in de klas

Datum en tijd1 november 2022 van 09.00-15.00 uur
 18 november 2022 van 09.00-12.00 uur
 6 december 2022 van 09.00-12.00 uur
LocatieSc Delfland, Van Bleyswijckstraat 72, 2613 RT Delft, lokaal 201
DoelgroepVO, startende docenten
ActiviteitTraining
Thema
DeelnemersMinimaal 6, maximaal 15
TrainerMarijne de Ferrante en Katy Lips
AanbiederSCO-Academie

De inschrijving voor deze activiteit is gesloten.

Doelstellingen

  • De deelnemers verhelderen waar ze nu staan als regisseur van een klas.
  • De deelnemers frissen hun kennis op over hoe zij met hun eigen gedrag het gedrag van leerlingen kunnen beïnvloeden en hoe een leerklimaat kan worden opgebouwd.
  • De deelnemers maken een plan van aanpak en krijgen met behulp van video-analyse zicht op gemaakte stappen.
  • De deelnemers formuleren een persoonlijk ontwikkeldoel waaraan zij tijdens het schooljaar samen met een collega verder werken.

Inhoud

In drie bijeenkomsten wordt gewerkt aan een beknopte kennisbasis op het gebied van regie en leerklimaat en de relatie met didactiek. Daarbij wordt gebruik gemaakt van videobeelden en geoefend met rollenspel. Tussentijds worden eigen lessen gefilmd, zodat in bijeenkomsten het eigen docentgedrag in kleine groepjes kan worden geanalyseerd. Aan het einde van de cursus  wordt een plan gemaakt hoe de rest van het jaar kan worden verder gewerkt.

Trainer

Marijne de Ferrante is een ervaren docent in het VO en supervisor Praktijk bij het ICLON, Universiteit Leiden. Zij begeleidt docenten tijdens hun stage in de lerarenopleiding en is ook vakdidacticus Griekse en Latijnse Taal en Cultuur.

Katy Lips is onderwijsmedewerker primair onderwijs bij het ICLON. Katy ontwikkelt lesmateriaal en verzorgt nascholing en workshops voor leraren op het gebied van onder andere didactiek, perspectiefgericht onderwijs, activerende werkvormen, onderzoekend en ontwerpend leren. Daarnaast heeft zij veel ervaring als leraar in het primair onderwijs, als plusklasleerkracht, vakleerkracht gym en muziek en als coördinator excellentie waarbij zij het team begeleidde en ondersteunde bij differentiëren in de klas.