Eén nest twee werelden
| Datum en tijd | 5 maart 2026 van 15.00-16.15 uur |
| Locatie | Christelijk Lyceum Delft, locatie Molenhuispad, Molenhuispad 1, Delft |
| Doelgroep | PO, VO, Bestuursbureau |
| Activiteit | Lezing |
| Thema | Op de toekomst gericht onderwijs |
| Deelnemers | Minimaal 20, maximaal 60 |
| Trainer | Khalid en Rachid Elbaz |
| Aanbieder | SCO-Academie |
Doelstellingen
- De deelnemers krijgen inzicht in hoe jeugdcriminaliteit en maatschappelijke kansen samenkomen binnen één gezin.
- De deelnemers zien hoe keuzes, omgeving en persoonlijke eigenschappen de loop van een leven kunnen bepalen.
- De deelnemers worden aangezet tot reflectie en worden geïnspireerd om effectiever te werken met jongeren die zich tussen deze twee werelden bevinden.
Inhoud
Deze lezing neemt je mee in het aangrijpende verhaal van twee broers die opgroeien in dezelfde omgeving, maar totaal verschillende paden bewandelen - de een kiest de straat en status, de ander een maatschappelijke carrière. Hun verhaal onthult hoe karakter en keuzes iemands toekomst bepalen, en hoe de strijd tegen twijfel en onzekerheid een weg vol uitdagingen is. De zoektocht naar een nieuw begin brengt hen van de onderwereld naar de bovenwereld, met diepe dilemma’s en transformatie. Uiteindelijk tonen ze de kracht van veerkracht en zelfreflectie in een leven dat door keuzes wordt gevormd.
Trainer
Khalid Elbaz is gebiedsregisseur jeugd & veiligheid en Rachid Elbaz is schoolmaatschappelijk coach. Samen zetten zij hun expertise in om professionals binnen het onderwijs, sociaal- en veiligheidsdomein te trainen en adviseren. Met diepgaande kennis van jeugdcriminaliteit, straatcultuur en persoonsgerichte aanpak, geven zij workshops en lezingen die inzicht bieden in de leefwereld van jongeren. Daarnaast ondersteunen zij bij complexe casuïstiek en helpen bij het ontwikkelen van effectieve strategieën voor preventie en interventie.
